Menu

Doprava po Praze

Na jednu vstupenku můžete navštívit všechna místa, na kterých se Světová výstava PRAGA 2018 koná. Cestovat můžete rychlou a pohodlnou městskou hromadnou dopravou – žlutá linka metra, automobilem nebo taxi.

 

Z Clarionu do Poštovního muzea

Spojení a ceny MHD

Přímo u hotelu Clarion nastoupíte do metra na stanici Vysočanská, žlutá trasa B a pojedete čtyři zastávky do stanice Náměstí republiky. Cesta trvá přibližně 15 minut. Na stanici Náměstí republiky vystoupíte z metra a jdete cca 10 minut ulicí Revoluční směrem k Vltavě. Poštovní muzeum najdete naproti řece po pravé straně. Na cestu vám stačí zakoupit jízdenku na 30 min. v ceně 24 Kč (kupuje se v automatu přímo ve stanici metra nebo jakékoli trafice).

Spojení automobilem

Cesta automobilem z hotelu Clarion nebo Olympic bude trvat cca 20 min. v závislosti na stupni dopravy v metropoli. Přestože u Poštovního muzea jsou placená veřejná parkovací místa (v ulici Lannova, a další v OC Palladium nebo OD Kotva na Náměstí republiky), bývají obsazená, proto cestu automobilem příliš nedoporučujeme.

Taxi

Za cestu z hotelu Clarion do Poštovního muzea zaplatíte cca 250 Kč, z hotelu Olympik cca 210 Kč. Pozor na podvodné taxikáře, doporučujeme cenu prověřit u řidiče předem!

Z Clarionu do Olympiku

Spojení a ceny MHD

Přímo u hotelu Clarion nastoupíte do metra na stanici Vysočanská, žlutá trasa B a pojedete dvě zastávky do stanice Invalidovna. Cesta trvá přibližně 8 minut. Na stanici Invalidovna vystoupíte z metra a jdete cca 5 minut k hotelu Olympik. Expo se koná v nižší budově Olympik Tristar. Na cestu vám stačí zakoupit jízdenku na 30 min. v ceně 24 Kč (kupuje se v automatu přímo ve stanici metra nebo jakékoli trafice).

Spojení automobilem

Cesta trvá cca 8 minut a měří přibližně 3,5 km, jede se prakticky rovně po ulici Sokolovská.

Taxi

Za cestu mezi oběma hotely zaplatíte cca 140 Kč. Pozor na podvodné taxikáře, doporučujeme cenu prověřit u řidiče předem!

Z Clarionu do Muchova muzea

Ze stanice Vysočanská u hotelu Clarion pojedete po žluté trase B do stanice metra Můstek. Zde vystoupíte směr Václavské náměstí a půjdete ulicí Jindřišská kolem Hlavní budovy České pošty (doporučujeme navštívit) cca 5 min do ulice Panská (na jejím rohu je dobře viditelný hotel Palace).

Spojení automobilem

Cesta automobilem z hotelu Clarion nebo Olympic bude trvat cca 20 min. v závislosti na stupni dopravy v metropoli. Cestu automobilem z důvodu parkování příliš nedoporučujeme.

Taxi

Za cestu z hotelu Clarion do Muchova muzea zaplatíte cca 250 Kč, z hotelu Olympik cca 210 Kč. Pozor na podvodné taxikáře, doporučujeme cenu prověřit u řidiče předem!

Z Poštovního muzea do Muchova muzea

Spojení a ceny MHD

U Poštovního muzea nastoupíte na zastávce „Dlouhá třída“ do tramvaje č. 6 směr Kubánské náměstí a třetí zastávku „Jindřišská“ vystoupíte. Muchovo muzeum je od zastávky asi 100 m.

Doporučujeme projít si cestu pěšky (asi 800 m), kde budete procházet kolem historicky zajímavých budov (Obecní dům, Prašná brána, Jindřišská věž).

 

Taxi

Za cestu mezi oběma hotely zaplatíte cca 100 Kč. Pozor na podvodné taxikáře, doporučujeme cenu prověřit u řidiče předem!

Z Poštovního /Muchova muzea směr Hotel Clarion /Olympik

Spojení a ceny MHD

Nastupte do metra a jeďte po žluté trase B směr Černý most do stanice

Vysočanská – výstavní expozice v Hotelu Clarion

Invalidovna – prodejní expo v Hotelu Olympik

Taxi

Za cestu z muzeí do hotelu Clarion zaplatíte cca 250 Kč, do hotelu Olympik cca 210 Kč. Pozor na podvodné taxikáře, doporučujeme cenu prověřit u řidiče předem!